اطلاعات جدید از پردازنده ی Qualcomm

اولین شرکتی که پردازنده ی چهار هسته ای را به دنیای اسمارتفون ها وارد کرد،شرکت انویدیا بود. پردازشگر تگرا ۳ نخستین پردازنده ای بود که چهارهسته ای ها را وارد گجت های قابل حمل کرد و تا الان نیز بسیاری از تلفن های هوشمند و تبلت های قدرتمند بازار، از این پردازشگر استفاده می کنند. اما حالا نوبت شرکت کوالکام رسیده تا در پردازنده های چهار هسته ای تحول ایجاد کند و رقابت را سخت تر کند.اکنون با Snapdragon S4 Pro آشنا می شوید.

 

چند وقت پیش، در کنفرانس موبایل بارسلون(MWC 2012) با پردازنده ی snapdragon جدید آشنا شده بودیم اما سرانجام آن را روی یک تبلت واقعی می بینیم که برای مصارف آزمایشی ارایه شده است. پردازشگر S4 جدید ،یک پردازنده ی چهار هسته ای است و فرکانس هر هسته ی آن ۱٫۵GHz می باشد و دارای واحد پردازش گرافیکی جدید Adreno 320 نیز هست که در مقایسه با سری قبل سریع تر شده است و عملکرد آن نیز پیشرفت چشمگیری داشته است. s4 bech اطلاعات جدید از پردازنده ی Qualcommqualcomm20adreno20comparison 11388999 narenji1 اطلاعات جدید از پردازنده ی Qualcomm

شرکت کوالکام( Qualcomm )بیان کرده که این پردازنده از لحاظ گرافیکی بسیار قوی تر شده و افکت های کامل تری را روی سیستم جدید می بینید و اگر می خواهید آن را با نسل قبل مقایسه کنید کافی است که به تصویر بالا نگاه کنید.

یکی دیگر از ویژگی های جدید این پردازنده، هسته گرافیکی جدید این است که می تواند ابتدا یک عکس بگیرد و بعد از آن روی سوژه فوکوس کند. چیزی که در دوربین های لیترو شاهد آن یودیم.

این پردازنده بر خلاف پردازشگر Tegra3 دارای هسته پنجم برای کارهای آسان تر و مصرف باطری کمتر نیست. اما شرکت سازنده می گوید که معماری این پردازنده و نحوه ی ساخت آن باعث میشود که شما با یک باطری عالی و قدرتمند بتوانید یک روز را با خیال راحت به پایان برسانید!

در نهایت، Snapdragon S4 Pro در برابر Tegra3 انویدیا و یا Cortex چگونه عمل خواهد کرد؟به شما پیشنهاد میکنم تصویر بالا را ببینید. در این تصویر، پردازشگر تگرا ۳ بروی اسمارتفون ها و تبلت های مشهور مقایسه شده است و می بینید که در همه موارد این پردازنده با اختلاف زیادی شکست خورده است.

به نظر می رسد در آینده ی نزدیک،باید شاهد رقابت قدرتمندانه تر پردازشگر S4 با سایر پردازنده ها باشیم.به نظر شما کدام یک در این زمینه موفق تر اند؟

منبع:

سایت گیم فا

/ 0 نظر / 53 بازدید