۱۰ دی ماه تاریخ پایان سرویس های Xmarks اعلام شد

Xmarks خدمات دهنده معروف صفحات محبوب (Bookmarks) برای انواع مرورگرها اعلام کرد قصد دارد در تاریخ ۲۲ دی ماه سال جاری (January10, 2011) خدمات خود را متوقف و اشتراک کلیه کاربرانش را حذف نماید.

روزانه بیش از ۳۰۰۰ اشتراک جدید در Xmarks به ثبت می رسد و هم اکنون دارای میلیون ها عضو است.

همانند بسیاری از خدمات دهندگان رایگان، Xmarks اعلام کرده است عدم کسب درآمد مناسب عامل این تصمیم بوده است. پس از آنکه هیچ راهکار مناسبی برای تامین هزینه های این سرویس پیدا نشد آنها مجبور شده اند شبکه خود را که بیش از ۱٫۲ میلیارد صفحه وب در آن ذخیره شده تعطیل نمایند.

به گزارش Lifehacker.com ، آنها قول داده اند که هیچ بخشی از اطلاعات کاربران خود را به فروش نخواهند رساند.

در حالیکه تعطیل شدن خدمات دهنده محبوبی مانند Xmarks برای بسیاری تاسف بار است، Xmarks اعلام کرده است هم اکنون اکثر مرورگرها خدمات یکپارچه سازی سایت های محبوب (bookmark syncing) را به صورت پیش فرض ارائه می دهند.

هرچند هنوز خبر رسمی در این زمینه وجود ندارد اما کاربران امیدوارند این شرکت توسط یکی از کمپانی های بزرگ خریداری شود تا بتواند به کار خود ادامه دهد.

قعطاً اطلاعات ۱٫۲ میلیارد صفحه وب سایتی که توسط ۲ میلیون مشترک در بانک های اطلاعاتی Xmark ذخیره شده اند و هر روز یکپارچه سازی (Syanc) می شوند برای بسیاری از شرکت های بزرگ وسوسه انگیز خواهد بود.

اگر شما هم از استفاده کنندگان این Xmarks هستید، پیشنهاد می شود تا قبل از دی ماه یعنی زمان تعطیل شدن این سرویس جایگزین مناسبی برای آن پیدا کنید.

منبع:

www.winbeta.net

/ 0 نظر / 12 بازدید