امکان جستجو با دستخط خودتان در گوگل

google handwrite

گوگل به تازگی در نسخه موبایل خود تغییراتی را اعمال کرده است که به شما امکان جستجو با دستخط (handwrite) خودتان را می دهد. اگر شما هم یکی از دارندگان تلفن های هوشمند و یا تبلت هستید، از این به بعد می توانید با استفاده از قابلیت handwriting recognition عملیات جستجوی خود را بدون نیاز به تایپ کیبردی انجام دهید.

در ابتدا برای فعال کردن این قابلیت جدید به آدرس google.com/preferences در مرورگر گجت خود مراجعه نمایید. سپس به دنبال گزینه HandWrite بگردید و آن را Enable کنید.

اکنون اگر به صفحه اصلی جستجوی گوگل بروید، یک g کوچک در پایین سمت راست صفحه دیده می شود. با لمس این قسمت شما حالت شناسایی دستخط را فعال کرده اید. اکنون تنها کافیست حروف یا کلمه مورد نظر خود را با انگشت بر روی صفحه بنویسید (درست مانند نوشتن با خودکار بر روی کاغذ) تا گوگل به صورت خودکار آنها تبدیل به حروف تایپی در کادر جستجو کند. البته این سرویس هنوز از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند.
منبع:
سایت نارنجی

/ 5 نظر / 43 بازدید
آموزش رایگان برنامه نویسی

سلام و خسته نباشید کوتاه،مفیدوبدون تبلیغ بیایید با سورس باران برنامه نویسی را معنایی دوباره بخشیم. در پی هر آنچه هستید از ما بخواهید http://www.sourcebaran.com

اهااااااااا

ASFO

خیلی جالب بود. ممنون

negIn

واس من پیوند میاد[گریه][ناراحت][گریه]

پیشتازان علم

البته این فناوری مشکلاتی هم دارد مثلا اگر ان طرف خیلی بد خط باشه و گوگل نتونه ذست خطو بخونه ممکنه مشکلاتی ایجاد شه یا دست خط فرد طی یه مدت تغییر کنه