بدنه دوچرخه خارق العاده، سبک تر از یک اولترابوک

فکر می کنید یک دوچرخه مسابقه ای (یا به قول معروف کورسی) چه قدر باید وزن داشته باشد؟ یک دوچرخه کوهستان چطور؟ خب، فریم دوچرخه کوهستان Delta 7 Arantix در کنار زیبایی خارق العاده اش، تنها ۱۴۲۰ گرم وزن دارد! این دوچرخه از لوله های مشبک شبیه تار عنکبوت از جنس فیبر کربن و کولار ساخته شده که چنین سازه و طراحی با نام تجاری IsoTruss نامیده می شود.

به نظر می رسد که به این راحتی ها نتوانید بدنه دوچرخه ای محکمتر و سبک تر از این را در جایی بیابید. نکته جالب درباره این دوچرخه که در کشور آمریکا ساخته می شود، دست ساز بودن آن است و اینکه قرار است تنها ۲۰۰ عدد از آن تولید گردد. سفارش دهندگان می توانند تنها به سفارش بدنه بپردازند و یا اینکه بقیه تجهیزات را هم با مارک SRAM یا Shimano همراه بدنه درخواست دهند.

و البته در خصوص قیمت این دوچرخه متعلق به فیلم های علمی تخیلی، هنوز چیزی گفته نشده است. هرچند نباید انتظار کمتر از یک عدد چند رقمی هم برای چنین اعجوبه ای داشت.


store-ascend-frame.jpg

منبع:

سایت نارنجی

/ 3 نظر / 107 بازدید
پوریا ملک پور

مرسی خیلی وبلاگت قویه

توکلی

به خانه ما سر بزن. حتما مطلبي پيدا مي‌کني که به آن علاقه‌مند شوي. يا حتي مي‌تواني مقاله‌اي بنويسي و پنجره تازه‌اي براي اهل خانه باز کني. "مي‌دونستي" www.midoonesti.com

بيپ

4شنبه: يا ابا صالح ادركني 5شنبه: يا فاطمه الزهرا ادركني جمعه: يا جوادالائمه ادركني شنبه: يا من يجب المضطر اذا دعا و يكشف السو 1شنبه صلوات 2شنبه: يا اباالفضل العباس ادركني 3 شنبه: استغفر الله ربي و اتوب اليه 4شنبه: يا زين العابدين ادركني هر ذكر را روزي 100 بار مي گويي و روز آخر12 بار اين متن را نوشته و 12 تسبيح خريده و به 12 نفر هديه ميدهي در ضمن بايد از 4شنبه شروع شود براي براوردن حاجات مفيد است