کت ضد آب برای سرما و گرما


این روزها در دنیای پارچه ها و الیاف هم اگر بگردیم، فناوری های جدیدی برای دوخت و دوز پیدا می کنیم تا شاید بتوانیم لباس هایمان را هم به گجت های چند منظوره تبدیل کنیم. یک کمپانی اتریشی نام Polychromelab یک کت سه لایه طراحی کرده است که می توان از آن به عنوان یک لباس خنک کننده و گرم کننده به طور همزمان استفاده کرد.
 
این کت دارای لایه هایی انعطاف پذیر، کششی، منفذ دار و ضد آب است. دو سمت آن در دو رنگ نقره ای و سیاه طراحی شده است. و بسته به اینکه این کت از چه سمت پوشیده شود، می تواند یک کت خنک کننده و یا زمستانی گرم کننده محسوب شود.
 
لایه سیاه رنگ آن می تواند نور و گرمای خورشید و محیط را به خود جذب کند و آن را به بدن فرد برای گرم شدن در زمستان منتقل کند.لایه نقره ای رنگ آن نور و گرما را از بدن و محیط اطراف گرفته و به محیط باز می گرداند. از آنجایی که گرما را از بدن دور می کند، میزان تعریق بدن کم می شود و به دنبال آن فرد احساس خنکی خواهد کرد.
 
با وجود اینکه اطلاعات دقیقی درمورد مواد سازنده این کت منتشر نشده، اما این شرکت اتریشی ادعا می کند که این محصول نسبت به نمونه های فعلی موجود در بازار می تواند دو تا سه درجه گرم کننده تر و به همین میزان هم سرد کننده تر عمل کند. از علاقمندان به پوشیدن این کت می توان به کوهنوردان و سربازان اشاره کرد. همچنین می توان از این فناوری برای دوختن چادر های مسافرتی نیز استفاده نمود.
 
این محصول توسط کمپانی اتریشی چندین سال مورد بررسی قرار گرفته و تا به حال برنده چند جایزه مختلف نیز شده است. شرکت سازنده امیدوار است لباس جدید اش را از شهریور امسال وارد بازار کند. اما هنوز از قیمت تمام شده آن خبری در دسترس نیست و نمی دانیم که برای داشتن این کت دو منظوره چه هزینه ای باید بپردازیم.
منبع:
سایت نارنجی
/ 1 نظر / 73 بازدید