جدیدترین خبرهای علمی روز دنیا

سلام به شما بازدید کننده گرامی. با تشکر فراوان نسبت به انتخاب شما لازم به ذکر است که این وبلاگ فقط برای بالا بردن اطلاعات علمی ایرانیان می باشد،باشد که روزی ایرانیان به بالاترین درجه علمی دست یابند.

GF106 راهکار دیرهنگام انویدیا
نویسنده : محمد علی بغمایی پور - ساعت ۳:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/۱٩
 

در پی معرفی اعضای مختلف سری 400 فرمی ، چندی پیش سرانجام تصاویری از پردانده گرافیکی جدید این شرکت بر مبنای GF106 منتشر شد . طبق اعلام قبلی این شرکت GF106 دربرگیرنده محصولات GTS 445 ، GTS 440 و GTS 450 خواهد بود که با توجه به محصولات قبلی و مشخصات این سری ، انویدیا اینبار قصد به چالش کشیدن بازار محصولات جونیپر را خواهد داشت . (Juniper کد شناسایی محصولات سری 5700 شرکت ATI می باشد)

 

 

 

از بارز ترین موارد قابل ذکر در مورد این سری می توان به انداز مربع گونه و 240 میلیمتر مربعی آن اشاره کرد که 45 درصد بزرگتر از جونیپر است . همچنین طبق تصاویری که قبل تر از بورد رفرنس این کارت منتشر شد ، وجود شش چیپ در سه طرف هسته گرافیکی مشاهده می شود  که تداعی گر طول باند ارتباطی 192 بیتی حافظه با چیپ های GDDR5 خواهد بود . البته با توجه به اعلام باند 128 بیتی برای این سری ، به نظر جای دو چیپ خالی خواهد ماند .

مدار تغذیه درنظر گرفته شده نیز در تصویری که به نظر متعلق به GTS 450 می باشد ، 1+3 فاز خواهد بود که توان مورد نیاز خود را از کانکتور 6 پینی تامین خواهد کرد . محل اتصال پل ارتباطی SLI ، دو خروجی DVI و یک mini-HD از دیگر موارد قابل ذکر هستند .

 

  

 

مشخصات فنی مدل GTS 450 بر پایه معماری 40 نانومتری GF106 ، وجود 192 هسته پردازشی کودا با فرکانس فعالیتی 1566 مگاهرتز ، یک گیگابایت حافظه GDDR5 با فرکانس 3608 مگاهرتز که پهنای ارتباطی 57.8 GB/s را فراهم میسازد ،  فرکانس هسته 789 مگاهرتزی ، پشتیبانی از تکنولوژی Two-way SLi در کنار DX11 ، OpenGL 4.x و بسیاری  تکنولوژی های ویژه ای که توسط انویدیا فراهم میشوند ، می باشد .

انویدیا این بار نیز اجازه طراحی بورد های رفرنس و غیر رفرنس را از ابتدای ورود این محصول به بازار به شرکای تجاری خود داده است و با توجه به عرضه این پردازنده گرافیکی در سپتامبر ، هم اکنون طرفداران بیشتری می تواند DX11 را باکارت های انویدیا با توجه به حدود قیمتی 160 دلار تجربه کنند .

منبع:

سایت بازی نما