جدیدترین خبرهای علمی روز دنیا

سلام به شما بازدید کننده گرامی. با تشکر فراوان نسبت به انتخاب شما لازم به ذکر است که این وبلاگ فقط برای بالا بردن اطلاعات علمی ایرانیان می باشد،باشد که روزی ایرانیان به بالاترین درجه علمی دست یابند.

توصیه W3C ؛ فعلاً از HTML5 استفاده نکنید
نویسنده : محمد علی بغمایی پور - ساعت ۱:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/۱٧
 

 

کنسرسیوم جهانی وب (W3C) معتقد است HTML5 هنوز برای استفاده گسترده در ابزارهای اینترنت آماده نیست.

مایکروسافت، گوگل، اپل، موزیلا و اپرا هر یک به نحوی بخشی از خصوصیات HTML5 را در مرورگرهای خود مورد پشتیبانی قرار داده اند اما، W3C ادعا می کند هنوز HTML5 آماده نیست و نباید از آن به صورت عمومی استفاده کرد.

به گزارش Infoworld ، مهندس “Philippe Le Hegaret” از کارشناسان W3C معتقد است قرار دادن HTML5 در نسخه های آزمایشی مرورگرهای مختلف کار درستی نیست.

وی تاکید می کند در حال حاضر استفاده از ادوبی فلاش و یا مایکروسافت سیلورلایت به مراتب انتخابی بهتر نسبت به HTML5 است تا زمانیکه از آن پشتیبانی بهتری صورت پذیرد.

اپل اشتیاق زیادی به استفاده از HTML5 در محصولات خود نشان می دهد به نحویکه آنها در سیستم عامل iOS نیز پشتیبانی از فلاش را محدود ساختند اما به نظر W3C هنوز زمان بازنشسته شدن فلاش فرا نرسیده است.

پیش بینی می شود امکانات HTML5 در اواسط سال ۲۰۱۱ کامل شود و پس از آن در حدود ۲ تا ۳ سال به تائید برسد.

آقای “Philippe Le” مشخصات HTML5 کنونی را بسیار ناقص می داند مانند فقدان کدگذاری ویدیویی (Video Codec)، پشتیبانی از مدیریت حق دیجیتال (Digital Rights Management) و دیگر ابزارهای حق تالیف (Authoring Tools).

هرچند که شاید W3C استفاده از HTML5 در مقطع زمانی فعلی را نامناسب می داند اما در نهایت این کاربران و بخصوص مدیران سایت ها هستند که تشخیص می دهند به چه امکاناتی نیاز دارند.

منبع:

www.winbeta.net