جدیدترین خبرهای علمی روز دنیا

سلام به شما بازدید کننده گرامی. با تشکر فراوان نسبت به انتخاب شما لازم به ذکر است که این وبلاگ فقط برای بالا بردن اطلاعات علمی ایرانیان می باشد،باشد که روزی ایرانیان به بالاترین درجه علمی دست یابند.

قابلیت سه بعدی در Call of Duty: Black Ops
نویسنده : محمد علی بغمایی پور - ساعت ۳:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/۱٤
 

 

به نظر میرسد تب ۳D در حال فراگیر شدن است و Activision هم اعلام کرد که Call of Duty: Black ops دارا ی قابلیت ۳D سازگار با PC (با چیپست مخصوص Nvidia) و PS3 و Xbox 360 , هنگام ارائه در تاریخ ۹ نوامبر خواهد بود.

به گزارش یکی از نویسندگان پایگاه IGN دریکی از مراحل نمایش داده شده به او به نام WMD , در این مرحله شما از یک هواپیمای جاسوسی SR-71 از بالا فرود می آیید و در این لحظه که کنترل کاراکتر را به دست میگیرید جایی است که قابلیت ۳D خودنمایی میکند.دو نکته بسیار در این مرحله جالب توجه است.مورد اول اسلحه crossbow دوربین دار است.افکت سه بعدی به کار رفته برای دوربین این اسلحه به قدری جالب است که شما احساس میکنید واقعا میتوانید درون دوربین آن در حالت آماده به تیراندازی نگاه کنید.شیشه دوربین به طرز قابل توجهی از بدنه فلزی قابل تشخیص است و عمق تصویر زیبایی دارد.

مورد بعدی در مورد انفجارها است.افکت های انفجار طوری طراحی شده اند مثل اینکه از صفحه به بیرون میپرند.جرقه ها و انفجارها عالی به نظر میرسند.Treyarch در این مورد کار خود را عالی انجام داده است.

مشکلات زیادی در مورد افکت های سه بعدی برای این بازی در مقایسه با کیفیت کلی تصویر وجود ندارد .از آنجایی که وقتی شما قابلیت ۳D را فعال میکنید , تصاویر باید دوبار رندر (Render) شوند , شرکت Treyarch جلوه های بصری را کمی متوازن تر کرده تا کیفیت کلی بازی کاهش پیدا نکند.شما همچنین میتوانید قابلیت سه بعدی را در هر کجای بازی که باشید روشن یا خاموش کنید.فریم ریت (Frame rate) بازی نیز علی رغم سبک پیوسته اکشن و شلوغ بازی , همواره  ثابت است.تنها مشکل در مورد تصاویر پس زمینه است که تا زمان ارائه این بازی برطرف خواهد شد.

Call of Duty: Black Ops در ۹ نوامبر برای PC , Xbox 360 و PlayStation 3 منتشر خواهد شد.

منبع:

www.winbeta.net