جدیدترین خبرهای علمی روز دنیا

سلام به شما بازدید کننده گرامی. با تشکر فراوان نسبت به انتخاب شما لازم به ذکر است که این وبلاگ فقط برای بالا بردن اطلاعات علمی ایرانیان می باشد،باشد که روزی ایرانیان به بالاترین درجه علمی دست یابند.

FIFA 11 در صدر جدول فروش
نویسنده : محمد علی بغمایی پور - ساعت ۳:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/۱٤
 

به نقل از پایگاه Gamespotا ,FIFA 11 در صدر جدول فروش بازی ها در انگلستان قرار گرفت.این عنوان موفق EA Sports بیست ویک درصد بیشتر از FIFA 10 فروش کرده است.

FIFA 11 نه تنها بهترین فروش FIFA تا کنون بوده است بلکه عنوان سوم در بهترین فروش های هفته اول را پس از Modren Warfare 2 و GTA IV در انگلستان داشته است.FIFA 11 همچنین ۶۳ درصد کل فروش بازی های Xbox 360 و PlayStation 3 را به خود اختصاص داده است.

از سال ۲۰۰۸ شاهد تغییرات در فروش FIFA از PlayStation به سمت Xbox360 بوده ایم.هنگام ارائه FIFA 09 در سال ۲۰۰۸ , ۵۱ درصد فروش ها متعلق به کنسول PlayStation و ۴۲ درصد متعلق به Xbox 360 بوده است. اما امسال ۵۰ در صد از فروش برای Xbox 360  و تنها ۴۷ درصد برای PlayStation 3 بوده است.

این عنوان بر روی کنسول PS2 بر خلاف FIFA 10 و FIFA 09 موفقیتی کسب نکرد.طبق سایت Chart-Track , فروش FIFA برای Xbox 360  هر سال ۲۶ درصد افزایش داشته و این افزایش برای PS3 تنها ۲۳ درصد بوده است.در حالی که این عنوان برای wii در سال گذشته ۲ درصد از فروش کل بوده امسال نیز به ظاهر تغییری نکرده و سایت Chart-Track آماری از فروش برای این کنسول Nintendo را منتشر نساخته است.

پس از فروش بسیار خوب F1 2010 در هفته اول , F1  به رتبه دوم سقوط کرد و Dead Rising 2 در رتبه سوم قرار دارد.Halo : Reach نیز به رتبه چهارمی سقوط کرد.

FIFA 11 تنها عنوان جدیدی بود که به سرعت در رتبه اول هفته قرار گرفت.Tiger Wooods PGA Tour 11 نیز از دوازدهمی به ششمی صعود کرد.Guitar Hero : Warriors of Rock هم از ششم به پنجمی صعود کرد.

Civilization V از رتبه چهارم به به دهم سقوط داشت و Prince of Persia : The Forgotten Sands با یک پله سقوط به مکان هشتم فروش این هفته دست یافت.

منبع:

www.winbeta.net