جدیدترین خبرهای علمی روز دنیا

سلام به شما بازدید کننده گرامی. با تشکر فراوان نسبت به انتخاب شما لازم به ذکر است که این وبلاگ فقط برای بالا بردن اطلاعات علمی ایرانیان می باشد،باشد که روزی ایرانیان به بالاترین درجه علمی دست یابند.

ورزش نکردن می‌تواند موجب پیری موقت چهره‌ شما شود
نویسنده : محمد علی بغمایی پور - ساعت ۸:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٦
 

پرهیز از ورزش کردن، چهره را پیر می‌کند .

پژوهشگران شگاه «سنت اندرو» در  کشور انگلیس اعلام کردند که نتایج تعدادی از تحقیقات نشان می دهد  پرهیز و خودداری از ورزش کردن می‌تواند موجب پیری موقت چهره‌ شما شود.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  ،   محققان دانشگاه «سنت اندرو» تصاویری را ایجاد کرده‌اند که نشان می‌دهد؛ ۳ فرد انتخاب شده اگر کمتر از ۳۰ دقیقه تحرک بدنی ملایم ۵ نوبت در هفته داشته باشند پس از ۵ سال، ۱۰سال‌ و ۲۰سال چطور به نظر می‌رسند؟

آنها همین بررسی را همچنین روی افرادی انجام دادند که این ۳۰ دقیقه تحرک را با همین جدول‌بندی زمانی دنبال کرده بودند و از چهره این افراد هم تصاویری بدست آمد.

این محققان میانگین وزن را در ارتباط با سال‌های عمر هر فرد در نظر گرفتند تا تصویری از ورزش نکردن روی چهره افراد را نشان دهند.

«رز وایت‌هر»، محقق اصلی این پژوهش می‌گوید: «هدف از انجام این پژوهش تاکید بر مزیت یک الگوی زندگی فعال برای داشتن چهره‌ای شاداب و جوان بوده است.»

منبع:

سایت پزشکان بدون مرز