جدیدترین خبرهای علمی روز دنیا

سلام به شما بازدید کننده گرامی. با تشکر فراوان نسبت به انتخاب شما لازم به ذکر است که این وبلاگ فقط برای بالا بردن اطلاعات علمی ایرانیان می باشد،باشد که روزی ایرانیان به بالاترین درجه علمی دست یابند.

اولین عکس از نمونه‌ی اولیه‌ی کارت گرافیک جدید ATi
نویسنده : محمد علی بغمایی پور - ساعت ٩:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢
 

عکسی که در ادامه مشاهده خواهید کرد‌، اولین تصویر از کارت گرافیک با هسته‌ی Cayman است که عضوی از خانواده‌ی رادئون HD6000 محسوب می‌شود. این کارت، نمونه‌ی XT از سری Cayman بشمار می‌رود، که بعنوان رادئون HD6870، یعنی قوی‌ترین کارت گرافیکی تک‌هسته‌ای نسل بعد AMD، عرضه خواهد شد.

با توجه به عکس، به نظر می‌رسد این کارت هم اندازه‌ی رادئون HD5870 خواهد بود و از خنک کننده‌ی کار آمد و پیچیده‌تری بهره خواهد برد. برد این کارت قرمز است و خروجی‌های تصویر، اندکی با کارت‌های سری HD5800 تفاوت دارد، بطوری که در این مدل، دو خروجی DVI، یک خروجی HDMI و دو خروجی Mini-Displayport وجود دارد.

بخش اعظمی از مشخصات فنی هسته‌ی گرافیکی این کارت‌ها مخفی باقی مانده، ولی می‌دانیم که این محصول بر پایه‌ی TSMC با تکنولوژی 40 نانومتری ساخته می‌شود.
به احتمال بسیار قوی سری محصولات AMD در سال 2011 میلادی با عرضه‌ی کارت‌های گرافیکی رادئون HD6000، در کنار عرضه‌ی پردازنده‌های این شرکت با معماری جدید به نام Bulldozer و واحد‌های شتاب دهنده‌ی محاسباتی Fusion ، بسیار جذاب خواهد شد.


منبع:

اخبار دنیای بازی